6. závod IDPADruh akce:
Match
Obtížnost:
Tier 1
Začátek akce:
12. září 2020 v 08:00
Předpokládaný konec:
12. září 2020 v 21:00
Vyžadován ZP:
ANO
Registrace
od 12. srpna v 11:00 do 11. září v 00:59
Místo konání:
Střelnice Oleško
Počet stage:
9
Min. počet ran:
162
Účast ve více divizích:
NE
Kapacita závodu:
70 střelců
Startovné
1500 Kč
Platba
Převodem (Hard Task Rangers)
Organizátor
Hard Task Rangers
Kontakt:
jakub.drazan@idpa.cz | +420 778 501 401

Propozice


Harmonogram


  • 7:00-8:00 Registrace a přejímka zbraní
  • 8:00-8:15 Rozdělení do squadů
  • 8:15-9:00 Rozprava k pravidlům a diskuse
  • 9:00 Zahájení závodu
  • 17:00-18:00 Vyhlášení a tombola

Závod odpovídá mezinárodním standardům světové střelecké asociace IDPA (International Defensive Pistol Association) a je zařazen do oficiálního kalendáře asociace. Závodníci soutěží na připravených střeleckých stanovištích (CoF - Course of Fire), které vycházejí z reálného užití zbraně (scénáře), či prověřují střelecké schopnosti účastníků (standardní situace). Účastí v závodě se řadíte mezi aktivní sportovní střelce na mezinárodní úrovni.
Závodí se vždy dle platných IDPA pravidel (IDPA Rulebook), na každé CoF dohlíží certifikovaný mezinárodní Safety Officer (SO - rozhodčí).


Účast v závodě a členství v IDPA

Pro účast v závodě se stačí zaregistrovat zde na webu a následně uhradit startovné. Každý střelec může závodit až ve třech závodech, aniž by měl členství v asociaci IDPA. Před 4. závodem se ale musí zaregistrovat (https://idpa.cz/Home/Membership). Díky členství ovšem získáváte mnoho výhod a vlastní mezinárodní střeleckou historii. Doporučujeme proto s registrací do IDPA neotálet.


Výběr divize

Při registraci do závodu zde na webu vyplňte divizi, ve které chcete soutěžit. Pokud si nejste jisti, zkontrolujte si Vaši volbu zde: https://idpa.cz/Rulebook/Divisions Pokud se spletete, nic se neděje. Při přejímce před závodem je možné kategorii zbraně změnit. Podporujeme také atraktivní divizi PCC - Pistol Caliber Carbine, ve které se střílí puškami na pistolové náboje. Každý závod počítá s účastí střelců s karabinami. Obdobně můžete soutěžit s kolimátory a lasery na pistolích, revolvery apod.


Výsledkový systém a vyhlášení vítězů

V závodě IDPA využíváme elektronický výsledkový systém (dostupný zde na webu). Každý výsledek je autorizován střelcem a výsledky jsou dostupné on-line během celého závodu. Po závodě probíhá vyhlášení vítězů a jejich ocenění dle pravidel IDPA ve všech vyhlášených divizích. Absolutní vítězové jsou odměněni poháry a ostatní ocenění obdrží diplomy.


Občerstvení a komfort zázemí střelnice

Součástí registračního poplatku je vynikající občerstvení pro závodníky. Zdarma máte k dispozici nealkoholické nápoje, kávu, čaj, drobné občerstvení, ale i jídlo během závodu. K dispozici jsou Vám také sprchy a toalety v zázemí střelnice.


Losování o hodnotné ceny

IDPA nedovoluje udílení cen na základě výkonu v závodě. Proto je vždy součástí závodu losování o ceny, které věnovali sponzoři závodu. Lístky do této tomboly si nekupujete, účast v tombole máte automaticky na základě účasti v závodě.


IDPA je vhodná i pro začátečníky

Disciplína IDPA počítá s účastí začátečníků (kategorie Unclassified a Novice). Pokud jste se žádného závodu ještě nezúčastnili, zjistíte, že IDPA je ideální právě pro Vás. Pokud se označíte za začátečníky, školení rozhodčí Vám pomohou závodem úspěšně projít a upozorní Vás na všechna úskalí. Samozřejmě se ale očekává perfektní přístup k bezpečné manipulaci se zbraněmi.


Rovné podmínky pro soutěžící a nápadité situace

Největším přínosem soutěží IDPA jsou rovné podmínky. Briefingy k situacím jsou písemné a vždy budete vědět, co se od Vás jako střelce očekává. Všechny situace jsou kontrolovány certifikovanými course designery, aby odpovídaly mezinárodním standardům. Přešlapové latě definují bezpečné krytí a nedochází k dohadům mezi rozhodčími a závodníky jako v jiných disciplínách. Některé situace jsou hodně dynamické, některé naopak prověří Vaši přesnou mušku. Všechny scénáře CoF odpovídají reálným sebeobranným situacím s využitím střelné zbraně. Vždy chráníte život, zdraví nebo majetek svých blízkých či vlastní.


Nebojte se pravidel IDPA

Pravidla IDPA mohou připadat nováčkům obtížná, ale jejich náročnost směřuje především vůči kvalitní práci rozhodčích - Safety Officerů. Jako závodník Vám stačí znát základy, především kodex chování (Code of Conduct) a chování po jednotlivých povelech v anglickém jazyce. Vše ostatní Vám rozhodčí případně vysvětlí i v češtině. Přesto doporučujeme alespoň základní znalost angličtiny.Vypsané divize a jejich obsazení


0x

SSP

Stock Service Pistol
0x

SPD

Specialty Division
0x

REV-E

Enhanced
0x

REV-S

Stock
0x

BUG-R

Revolver
0x

PCC

Pistol Caliber Carbine
0x

CCP

Compact Carry Pistol
0x

CDP

Custom Defensive Pistol
0x

CO

Carry Optics
0x

ESP

Enhanced Service Pistol
0x

BUG-S

Semiauto

Váš účet